Zdravka na anglickém divadle

V pondělí 17. 3. se třídy 2PSA,B a 3PSA,B zúčastnily anglického divadelního představení The Canterbury Tales. Žáci 2PSB v rámci českého jazyka vytvořili krátkou zprávu o tomto představení. Máte možnost si přečíst dva žáky vybrané texty.

 

V pondělí 17. 3. se druhý a třetí ročník naší školy zúčastnil anglického představení The Canterbury Tales. Tento soubor povídek napsal ve čtrnáctém století Geoffrey Chaucer jako kritiku sociálních problémů a společnosti.

Představení nám zahráli studenti brněnského gymnázia s uměleckou profilací v jihlavském divadle DIOD. Zhlédli jsme tři zdramatizované povídky, každá se zaměřovala na jiný morální problém nebo otázku.

První povídka, Příběh Griseldy, vyprávěla o králi, který podrobil svou manželku krutým zkouškám, aby prověřil její poslušnost. Griselda musela snášet ztrátu svých dětí a vyhnání z domova, přesto zůstala věrná a pokorná. Příběh ukazuje tehdejší představy o ženské ctnosti a trpělivosti.

Představení bylo velmi poutavé a přiblížilo nám středověké příběhy v moderním podání. Studenti podali skvělé výkony, které nás dokázaly vtáhnout do samotného děje těchto fascinujících příběhů, jež i dnes oslovují svou nadčasovostí a myšlenkami, které jsou aktuální i v dnešní době.

Hana Peschoutová, Eliška Tomandlová

 

Dne 17. 3. 2025 se žáci zdravotnické školy zúčastnili anglického představení s názvem The Canterbury Tales v divadle DIOD v Jihlavě. Autorem je anglický renesanční spisovatel Geoffrey Chaucer.

Mladí herci z brněnského gymnázia nám představili tři povídky. První povídka byla o králi, který se oženil s obyčejnou ženou, která mu porodila dceru a syna. Lid měl jeho ženu rád a na krále zapomínali. Králi se chování lidu nelíbilo, a tak se dětí zbavil. Král pak také opustil svou ženu, čímž testoval její věrnost a poslušnost. Na konci se jeho děti se ženou vrátily a tím povídka skončila.

Všechny povídky byly zajímavé a líbily se nám. 

Monika Zemanová, Dominika Vencovská, Karolína Procházková, Aneta Mezerová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru