Střední Anglie

Poslední dubnový týden jsme se vydaly společně s žáky 1.-3. ročníků studijních a učňovských oborů z Karoliny do Anglie. Čekal nás bohatý program. Vyjížděli jsme v neděli v poledne a po náročné cestě v autobuse (trajektu) jsme v pondělí absolvovali prohlídku univerzitního města Oxford. Večer jsme se ubytovali v rodinách a mohli jsme nabrat síly na další den, kdy jsme dopoledne navštívili Warwick Castle. Odpoledne jsme jeli na výlet do Stratfordu – města W. Shakespeare. Zde jsme navštívili Birthplace Museum – rodný dům Shakespeara a Holy Trinity Church, kde je Shakespeare pochován. Večer na nás opět čekaly rodiny.

Ve středu jsme navštívili Stonehenge a městečko Salisbury. Jelikož jsme měli čas, opět jsme se podívali do Oxfordu, kde jsme si mohli znovu projít město a návštívit nákupní centra.

Ve čtvrtek jsme naposledy posnídali v rodinách a vydali se do Londýna, kde jsme viděli např. London Eye, Buckingham Palace, London Bridge, Covent Garden atd. V odpoledních hodinách jsme lodí přejeli k parkovišti, kde už na nás čekal autobus a mohli jsme se vydat plni zážitků zpět do České republiky.

Mgr. Chovancová, Mgr. Kotlíková a Mgr. Pjenčákovátisk Tisknout   ↑ Nahoru