Stáže v Německu a na Slovensku – Erasmus+

V období od konce dubna do předposledního týdne v červnu jsme zrealizovali tři krátkodobé odborné stáže žáků v rámci projektu Erasmus+.

První stáž proběhla v partnerské škole v Geře a zúčastnilo se jí 6 žáků z oboru fotograf. Žáci se zúčastnili praktické projektové výuky, např. společně s německými žáky fotili momentky z každodenního života či portrétní fotografie obyvatel Gery, zpracovávali nasbíraný materiál s pomocí softwaru, který používají žáci v partnerské škole, pracovali v ateliérech. Na závěr stáže proběhla vernisáž jejich děl formou výstavy v prostorách školy. Kromě těchto aktivit podnikli i několik výletů, např. do Lipska, Erfurtu.

Druhá stáž byla realizována v partnerské škole v Nových Zámcích na Slovensku. Stáže se zúčastnily 4 žákyně, po dvou z oboru kosmetička a kuchař-číšník. Náplň stáže byla situována do reálných provozů, které partnerská škola provozuje pro veřejnost – školní restaurace a kosmetického salonu. V restauraci se žákyně naučily vařit některé typické slovenské pokrmy, např. halušky s bryndzou, připravovaly zákusky – kremeše.  Děvčata v kosmetickém salonu poznávaly metody práce se zákazníkem a pracovaly s přístroji, které používají k ošetření zákaznic žákyně slovenské školy. Ve volném čase poznávaly okolí města, absolvovaly výlety do Komárna a Bratislavy.

Třetí ze stáží proběhla v červnu ve Fakultní nemocnici v Nitře a absolvovalo ji šest žákyň oboru praktická sestra. Stáž probíhala na několika odděleních, konkrétně na chirurgickém, interním,  kardiologickém a šestinedělí. Zde poznávaly metody péče o pacienty, seznámily se se způsobem vedení dokumentace. Ve volném čase poznávaly okolí Nitry – křížovou cestu, vrch Zobor, aj.

 Stáž byla pro žáky skvělým zážitkem. Seznámili se s fungováním odborného vzdělávání ve škole a měli možnost vyzkoušet si reálnou praxi ve firmách.

Stáže byly financovány Evropskou unií.tisk Tisknout   ↑ Nahoru