Stáž ve Francii – Erasmus+, říjen 2022

V březnu tohoto roku jsme ve francouzské Remeši absolvovali důležitou schůzku s paní Delphine Clement, koordinátorkou zahraničních projektů školy Alméa ze Chalons-en-Champagne. Na této schůzce jsme  diskutovali o možnosti uskutečnění stáže našich žáků ve Francii v podzimním termínu. Na začátku září bylo rozhodnuto  – prvních 14 dní v říjnu stráví 8 našich žáků z oborů kadeřník a kuchař-číšník ve Francii. Spolu s nimi vycestovala jako doprovodná osoba a překladatelka Mgr. Havlíková a v rámci projektu I-KAP II každý na jeden týden Mgr. Suchá a p. Zadražil.

První týden stáže žáci absolvovali na odborných pracovištích v partnerské škole, kde si měli možnost vyzkoušet praktické dovednosti po boku svých francouzských vrstevníků. Děvčata z oboru kadeřník trénovala společenské účesy na hlavách, žáci z oboru kuchař-číšník se podíleli na přípravě pokrmů ve školním stravovacím centru.

O víkendu byl pro účastníky připraven kulturní program. V sobotu se uskutečnil výlet do Remeše, jehož součástí byla prohlídka katedrály a jejího okolí. V neděli následovala prohlídka vinného sklepa Perrier v Chalons.

Druhý týden stáže strávili žáci ve firmách v Chalons. Jednalo se o kadeřnické salony a restaurace. Kadeřnice pracovaly na zákaznicích, kuchaři-číšníci v kuchyních, např. v restauraci s jednou michelinskou hvězdou. Odnesli si spoustu nových zkušeností s francouzskou účesovou tvorbou a francouzskou gastronomií.

Stáž byla pro žáky skvělým zážitkem. Seznámili se s fungováním odborného vzdělávání ve škole a měli možnost vyzkoušet si reálnou praxi ve firmách.tisk Tisknout   ↑ Nahoru