Stáž studentů v Německu – Erasmus +, listopad 2022

V rámci dlouholeté spolupráce se střední školou SBBS Wirtschaft/ Vervaltung Gera – Dr. Edvard Amthor, ve spolkové zemi Durynsko, již poněkolikáté vyjeli žáci Obchodní akademie a žáci oboru fotograf na odbornou stáž. V době od 31 října. do 18. listopadu 2022 se účastní čtyři studenti Obchodní akademie a dva studenti oboru fotograf převážně odborné výuky na místní škole, která probíhá většinou ve dvouhodinových blocích. Žáci si všímají rozdílů v obsahu odborných předmětů, seznamují se s odborným softwarem, účastní se praktického vyučování ve fotografickém ateliéru a studenti Obchodní akademie ve fiktivní firmě, jsou aktivně vtaženi do výuky a mají tak možnost prověřit si i svoje jazykové znalosti.

Ve snaze poznat partnerské město a jeho okolí jsme první den uskutečnili procházku městem Gera, kdy se žáci od pana ředitele Joachima Blocka dozvěděli spoustu zajímavostí o městě.

První výlet mimo hranice města jsme podnikli do Erfurtu, hlavního města Durynska, kde se žáci seznámili s historií i současností města, navštívili některé památky a žáci oboru fotograf měli příležitost nafotit si městkou architekturu s nádechem historie..

Stáž je pro žáky výborným přínosem, jak se seznámit s odborným vzděláním ve škole, procvičit jazykové dovednosti a zjistit více o životě našich západních sousedů.

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru