Školní výlet do Belgie, Anglie a Walesu

Po roce organizovala Škola obchodu a služeb zahraniční poznávací sedmidenní zájezd a tentokrát hned do tří zemí – Belgie, Anglie a Walesu. Zájezdu se zúčastnilo celkem 39 studentů z prvních až třetích ročníků jak maturitních, tak i učebních oborů.

Za zmínku stojí návštěva Brugg, které bývají často kvůli své síti kanálů na řece Reie označovány jako „Benátky severu“, hradu Windsor, který je silně spojen s anglickou a následně britskou královskou rodinou, návštěva anglického městečka Bath s bývalými římskými lázněmi, návštěva hlavního města Walesu Cardiffu a v neposlední řadě i návštěva největšího města v Evropě a hlavního města Velké Británie Londýna s projížďkou na proslulém London Eye.

Studenti byli po dobu tří nocí ubytováni v hostitelských rodinách v pátém největším městě Anglie Bristolu, odkud pak byly po dobu dvou dnů podnikány výlety do blízkého okolí. Studenti si zde mohli procvičit své znalosti angličtiny a během společných večeří, snídaní a času před spánkem se od svých hostitelů dozvěděli více i o místních zvycích a tradicích. Jeden den v podvečer jsme navštívili i místní zábavní centrum, kde si studenti mohli zahrát bowling.

Po celou dobu nám byl k dispozici skvělý průvodce, měli jsme štěstí na krásné počasí a z hlediska chování fungovala skupina naprosto skvěle. 

Děkujeme vedení školy za zorganizování tohoto výletu a již nyní se těšíme na výlety další. Příště snad do Skotska?tisk Tisknout   ↑ Nahoru