Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky

Dne 16. listopadu 2022 proběhl v Jihlavě,  v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina regionální seminář v rámci vzdělávacího projektu Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky. Konal se pod záštitou českého předsednictví v Radě EU a je součástí Evropského roku mládeže.

Zúčastnilo se jej šestnáct studentů SOŠS Jihlava oboru Fotograf a oboru Potraviny a výživa.

Studenti se dověděli mnohá fakta o EU a zároveň si zkusili zastupovat stát „na půdě“ Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu. Zasedání těchto institucí totiž probíhala simulovaně,  studenti byli jejich členy a vyjadřovali se ke konkrétním tématům v rámci unijní legislativy. Měli též možnost vyjádřit se k aktuálním  evropským otázkám.

Kromě studentů SOŠS Jihlava se semináře zúčastnili studenti dalších  SŠ v rámci kraje Vysočina. Na závěr této akce byli oceněni tři nejúspěšnější, kteří se zúčastní  modelového zasedání institucí EU. Bude se konat v lednu 2023 v Brně za účasti významných hostů.

Ze studentů SOŠS Jihlava se nejvýrazněji prosazovali Adéla Dohnalová a Aleš Václavík. Ve finále obsadila Adéla Dohnalová 3.místo za aktivitu v Evropském parlamentu. Postupuje tedy na zasedání v Brně. Přejeme Adéle mnoho úspěchů!

Ing. Alžběta Hukovátisk Tisknout   ↑ Nahoru