„Někdy si pak člověk říká, jak pomíjivé věci řeší“

Návštěva výstavy fotografií v Czech Photo Centre Praha

Nejstarší žáci oboru fotograf navštívili ve čtvrtek 13.10. zajímavou výstavu v pražské galerii v Nových Butovicích Czech Photo Centre. Zde v rámci projektu Výstava porotců Czech Press Photo nyní probíhá výstava dvou ukrajinských fotografů z agentury AP, kteří se letos takřka ze dne na den stali válečnými fotoreportéry. Mstyslav Chernov a Evgenij Maloletka. Jejich snímky, které jsou v galerii k vidění, obletěly celý svět. Byli totiž jediní, kteří vydrželi do poslední chvíle v okupovaném Mariupolu a poté byli z města, v převlečení za zdravotníky, evakuováni ukrajinskou armádou. Některé jejich fotografie se staly ikonické. Zejména svědectví o bombardování mariupolské porodnice, kdy jejich snímky vyvrátili teorii, že se na snímcích jedná o najaté herečky. Pracovali v extrémních podmínkách, bez vody, elektřiny, s nedostatkem jídla a také bez mobilní gsm sítě.

Žáky 4.ročníku provedla výstavou ředitelka Czech Photo Veronika Souralová a spontánně ji vystřídali i samotní přítomní autoři.

Výstava je velmi působivá, jedná se o série velkoformátových snímků k jednotlivým příběhům obyvatel Mariupolu z jara tohoto roku a na monitorech byla k vidění projekce aktuálních fotografií obou autorů.

Fotografie Mstyslava Chernova a Evgenije Mamoletky v nás zanechaly silný emotivní zážitek.
Z reakcí studentů, po vstřebání výstavy: „Někdy si pak člověk…“tisk Tisknout   ↑ Nahoru