Návštěva studentů z Gery

Ve dnech 11. – 22. března 2024 se v rámci programu Erasmus+ stala naše škola domovem pro šest žáků z partnerské školy v německé Geře. Tito mladí lidé studují na Staatliche Berufsbildende Schule, Wirtschaft/Verwaltung Gera – Dr. Eduard Amthor.

Jejich pobyt zahrnoval nejen účast ve výuce v rámci naší školy, kde se zapojili do hodin bez jazykových bariér, ale také různé exkurze a aktivity. Část programu byla věnována návštěvám institucí, jako je základna záchranné služby, sociální centrum v nemocnici či rodinná čokoládovna ve Výskytné. Tyto zážitky jim umožnily nahlédnout do různých oblastí, které souvisí s jejich studijním zaměřením.

Kromě toho se naši hosté vydali objevovat krásy Vysočiny. Navštívili historické město Telč, Zelenou Horu ve Žďáře nad Sázavou a nevynechali ani Zoo Jihlava. Náš program se neomezil pouze na vzdělávací aktivity. Odpoledne byla rezervována pro odpočinek a zábavu. Žáci si užívali procházky po městě, koupání ve Vodním ráji, a dokonce se vydali i na lezeckou stěnu, kde zkoušeli své dovednosti a odvahu.

Toto setkání nejenže umožnilo našim studentům sdílet své znalosti a zkušenosti s kolegy ze zahraničí, ale také posílilo pouto mezi našimi školami. V dubnu se na oplátku chystá šestice žáků oborů Fotograf a Obchodní akademie na návštěvu do Gery. Těšíme se na další kulturní výměnu a vzájemné  obohacení!tisk Tisknout   ↑ Nahoru