NA MLADÉ BŘÍŠTĚ TĚŠÍM SE ZAS PŘÍŠTĚ!

Sportovně – turistický kurz 2. ročníků a 28. ročník soutěže PP

Při tomto šestidenním výletě jsme všichni zažili mnoho zážitků.

Jízdy na kole byly někdy klidné, někdy náročné a někdy i dobrodružné, když jsme museli čelit nebezpečným přírodním cestám přes kmeny a keře, ani kopřivy nesměly chybět. Cesty byly ale moc povedené, příroda byla krásná a s učiteli a kamarády jsme si to užili.

Kousek od chatek jsme měli nádrž, která měla velmi zajímavý odstín, ale i "žumpa" byla pro osvěžení boží. Polehávali a odpočívali jsme a věnovali se různým sportům. Proběhly zápasy ve fotbale, volejbale, ping-pongu a badmintonu a hodně se fandilo. Hráli mladí i starší. Stříleli jsme ze vzduchovky, hráli se ale i hry deskové a v chatkách jsme také poslouchali písničky a zpívali. Někdy se něco nepovedlo a někdy jsme byli vážně unavení například při orientačních bězích a při dost vyčerpávajících vědomostních úkolech, ale nakonec jsme i získali nové poznatky a trochu se naučili orientovat v mapách.

Jídlo bylo moc dobré a buřty na grilu byly jak od master šéfů. Zjistilo se mnoho tajemství a na povrch vypluly tajné talenty. Na party bylo plno zpěvu a tance a objevili jsme nové hudební skvosty.

Samozřejmě nemůžeme opomenout soutěž v první pomoci, která proběhla ve dnech 20.-21.6.  Soutěže se zúčastnilo celkem 28 družstev z celé republiky včetně Slovenska a Německa. Situace se odehrávaly v lesích a vesnicích kolem tábora. Soutěžící se mohli například setkat s autonehodou, rodíci ženou, se srážkou kol, s předávkovanými deelery a dalšími nečekanými situacemi. Všichni byli šikovní a odvedli dobrou práci. Vedoucí, maskéři, figuranti, soutěžící i ti co soutěž připravovali.  


Děkujeme za nezapomenutelnou školní akci.
Za 2PSA a 2PSB Tereza Šimrová a Lucie Vávrová 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru