Mezinárodní soutěž Trophée Mille 2023

Dne 20.3. se ve francouzské Remeši uskutečnil další ročník soutěže mladých kuchařů a číšníků – žáků gastronomických škol. V listopadovém národním kole si účast v kuchařské části vybojovali i žáci naší školy David Lukačko a Tereza Urbánková. Spolu s nimi zápolili i Erik Mareš a Kristýna Kratzmannová v soutěži číšníků.

V kuchařské části poměřilo síly 11 družstev z celého světa – kromě našeho týmu to byly týmy z Francie, Německa, Rakouska, Řecka, Japonska, Polska, Tchaj-wanu, Slovenska, Itálie a Austrálie. V této konkurenci se podařil skvělý výsledek – za týmy z Francie, Japonska, Řecka a Tchaj-wanu se umístili naši na krásném pátém místě! V číšnické soutěži, která obnášela několik disciplín, např. otevírání a prezentaci šampaňského, poznávání francouzských sýrů, pohovor s dodavateli nebo krájení a servírování masa si naše družstvo počínalo skvěle a za svůj výkon obdrželo zvláštní cenu, kterou udělovali dodavatelé surovin.

Za dosažené výsledky gratulujeme nejen žákům, ale i pedagogům Tomáši Pártlovi, Pavle Davidové, Petru Zadražilovi a všem dalším, kteří se na jejich přípravě a zabezpečení reprezentace školy podíleli. Děkujeme taktéž za podporu Kraje Vysočina a sponzorům, bez nichž by bylo obtížné naši účast zrealizovat.

Tisková zpráva Kraje vysočina: ZDE

 tisk Tisknout   ↑ Nahoru