Mezinárodní fotbalový turnaj

Ve středu 8. 6. 2022 se v Jihlavě ve sportovním areálu Na Stoupách uskutečnil mezinárodní fotbalový turnaj. Naše škola se na něm podílela jak organizačně ve spolupráci s FC Vysočina a Krajem Vysočina, tak jsme měli i hráčské zastoupení ve výběru kraje.
Turnaj se konal již po šesté a proti sobě se utkaly týmy z Dolního Rakouska, Kraje Vysočina, Jihomoravského a Jihočeského kraje. V šesti vzájemných zápasech si nejlépe vedl tým z Kraje Vysočina a zaslouženě získal putovní pohár pro vítěze Turnaje 4 regionů. Druhou příčku obsadil Jihočeský kraj, na třetím místě skončil Jihomoravský kraj. Pohár za čtvrté místo si odvážel rakouský tým do své domovské školy ve Waidhofen an der Thaya.

Naše škola, OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava zajistila nejen vynikající catering a obědy, ale i zdravotní dozor na akci, fotografie a videa a další servisní služby. Studenti si tak mohli prakticky vyzkoušet práci v terénu a zdokonalit se ve svém studovaném oboru.

Přátelská a fair play atmosféra vládla jak na hřišti, tak mimo něj a celý turnaj se vydařil ke spokojenosti hostů i pořadatelů. Všichni se těší na další ročník v roce 2023, kdy se pořadatelství ujme Jihočeský kraj.