Kosmetické akce uplynulých dnů

Workshop masek a vlásenkářství

Již druhým rokem se naskytla možnost zúčastnit se workshopu tvorby divadelních masek a vlásenkářství v prostorách Nové scény Národního divadla v Praze. Této akce se zúčastnili kosmetičky, kadeřník a kadeřnice 3.ročníku s učitelkami odborného výcviku. Maskérky a vlásenkáři pro nás připravili pracovní stanoviště, abychom si mohli vyzkoušet práci s divadelními líčidly a parukami. Seznámili nás s postupem divadelního líčení, jak vytvořit jizvy či jiná poranění kůže, mohli jsme si vyzkoušet různé masky, paruky, příčesky. Zajímavostí byla možnost „nakouknout“ přímo do zázemí herců, kde je maskéři připravují na jejich role. Exkurze byla zajímavá.

Den pro školu

V rámci akce Dne pro školu proběhlo setkání s paní masérkou a koučkou Kamilou Pospíšilovou, která za námi přijela z Německa, kde pracuje jako masérka. S žákyněmi 2.ročníku oboru Kosmetické služby si povídala o tom, jaká byla její cesta k práci masérky, proč je důležitá komunikace s klientkou, jak si klientky získat. V další části setkání se věnovala tématu sebepoznání, sebeláska, jak pracovat se stresem, zodpověděla otázky, které jí děvčata pokládala. Atmosféra byla velmi příjemná, uvolněná.

Šarm Znojmo 2024

Ve Znojmě proběhla republiková soutěž žáků v líčení v rámci soutěže Šarm 2024, letošní téma Barbie a podmořský svět. Pečlivá příprava žákyně 3.ročníku oboru kosmetička Míši Smutné se vyplatila a Míša získala první místo. Blahopřejeme a velké díky i modelce Kačce Havlové.

Preventivní projekt PRSA

Všechny ročníky oboru Kosmetické služby postupně navštívily žákyně oboru Praktická sestra s projektem PRSA. Přispěly s velmi pěkně připravenou prezentací a citlivým přístupem k osvětě při samovyšetření prsou. Děvčata měla možnost vyzkoušet si, jak se postupuje při vyšetřování. Měly k dispozici modely zdravých prsou, ale i modely prsou, ve kterých byly uloženy „bulky“ či jiné znaky „nemocných“ prsou. Dostaly tip na aplikaci do telefonu PREVENTIVKA, která hlídá a uživatele upozorňuje na kontroly u lékaře.
Kosmetičky zhodnotily proběhlou akci velmi kladně, většina o samovyšetření věděla.
Moc děkujeme za osvětu.

 

 tisk Tisknout   ↑ Nahoru