Ekonomická olympiáda

V pondělí 28. listopadu se studenti 4OB zúčastnili Ekonomické olympiády pro střední školy. Ve středu 30. listopadu je následovali studenti 4OA. Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí žáků v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku.

Studenti v průběhu 40 minut řešili on-line 25 zadaných otázek, mezi povolené pomůcky patřila kalkulačka a psací potřeby. Pořadí studentů bylo zveřejněno až nyní a rovněž byl odtajněn seznam studentů postupujících do krajského kola, které se uskuteční 7. února 2023.

Nejúspěšnější řešitelé z naší školy a současně postupující jsou: Natálie Slabá, Lukáš Sedlák, Lada Kratochvílová, Jiřina Izdná a Klotylda Sklenářová (všichni ze 4OB). Gratulujeme.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru