Den pro školu

V nabídce programu Den pro školu jsem využila možnost zpestření výuky přednáškou dobrovolníků. Oslovila jsem několik dobrovolníků, ozvala se mi paní Bc. Tereza Bozděchová, která přijela na naší školu z Vyškova, kde podniká v masérské činnosti. Jihlava jí není neznámá, často sem jezdí na kurzy.
Přednášku jsme rozdělily do dvou bloků, první část byla věnovaná žačkám 2.ročníku oboru Kosmetické služby. Jim paní masérka Tereza předala teoretické poznatky, zejména týkající se založení živnosti, výběru provozovny a jednání s klienty. Žákyně mohly diskutovat o podnikání, pokládaly další otázky. Po vyčerpávající, dvouhodinové přednášce jsme se přesunuly na provozovnu kosmetiky a zde žákyním 3.ročníku předala nejenom teoretické zkušenosti, ale předvedla nám i masáž hlavy nebo poradila, jak si uvolnit zápěstí po náročné práci.

Celý den jsme si společně užily, bylo to velmi vyčerpávající, žačky i učitelky odborného výcviku se dozvěděly nové informace, které se budeme snažit uplatnit při kosmetické péči.
Společně jsme se domluvily, pokud se tento program bude opakovat, určitě si paní Terezu zase pozveme.tisk Tisknout   ↑ Nahoru