Cambridge PET/FCE 2023/24: studenti školy nahrazují anglickou maturitu

Další úspěch školy v řadě posledních let zaznamenalo 71 kandidátů zkoušek FCE/PET, kteří se jich zúčastnili v závěru loňského kalendářního roku. Pouze pět z přihlášených studentů (76) získalo certifikáty v úrovni A2. Náročné celodenní sněhové kolo zkoušek v sobotu 2.12.2023 absolvovali kandidáti z OA (58), SZŠ (10) a SOŠS (8), tedy ze všech školních úseků. Nahrazení ústní maturity z jazyka tak proběhne na základě zisku 3 certifikátů v úrovni C1, 38 v úrovni B2 a 30 s hodnocením B1. Počet našich kandidátů a jejich výsledky tak potvrzují stále vzrůstající úroveň výuky angličtiny v naší škole.

 Celkový počet všech účastníků zkušebního dne (100), kterého se zúčastnili i studenti z Telče a Chotěboře, byl historicky nejvyšším za období organizace mezinárodních zkoušek v obchodní akademii. Zasloužené certifikáty předané v těchto dnech všem úspěšným absolventům dozajista napomohou i v budoucím životě jak při studiu na vysokých školách, tak při vstupu na trh práce.

Následující kolo zkoušek je předběžně stanoveno opět na závěr roku 2024 a bude přednostně organizováno pro další studenty současného třetího ročníku.tisk Tisknout   ↑ Nahoru