Aktivní útočník ve škole

Ve středu 26.10.2022 se v budově zdravotnické školy seznamovali vyučující s tím, jak chránit sebe a žáky v mimořádné situaci, která může kdykoliv nastat. Konkrétně se jednalo o zážitkový kurz, ve kterém se nás instruktoři z firmy Progress Rescue snažili co nejlépe připravit na zvládnutí krizové situace – agresivní střelec, který vnikl do budovy plné lidí.

Zvládli jsme poskytování první pomoci, ošetření střelných ran, amputací končetin, zástavu masivního krvácení i resuscitaci. Vše jsme prakticky vyzkoušeli v učebně, v klidu. Ujasnili jsme si, co je nutné pro záchranu lidského života. Jasný postup ve smyslu Uteč! – Schovej se! – Bojuj! byl teoreticky zvládnutý na výbornou.

A pak to nastalo. Instruktoři pro nás připravili reálnou situaci, ve škole se ozývala střelba, všude byl dým, chaos, mnoho vážných zranění a samozřejmě i žáci, o které jsme se museli postarat do doby příjezdu záchranných složek… Výsledek? Zvládli jsme to, stále máme co zlepšovat, snad bychom zachránili alespoň některé z našich žáků a sebe.

Tento kurz byl smysluplný, akční, psychicky náročný, a především vedený profesionálním týmem lidí s bohatými zkušenostmi. Velké poděkování patří všem instruktorům z firmy Progress Rescue a také našim žákům, kteří byli ochotni během podzimních prázdnin přijít do školy a účastnit se kurzu v pozici figurantů.

Děkujeme!tisk Tisknout   ↑ Nahoru