27. ročník mezinárodní soutěže v první pomoci

V rámci sportovního kurzu – Mladé Bříště, se ve dnech 22. – 23. 6. 2023 konal již 27. ročník mezinárodní soutěže v první pomoci. Celkem se soutěže zúčastnilo 30 družstev studentů středních zdravotnických škol. Navštívilo nás družstvo z Rakouska, Německa, Slovenska a jedno družstvo také tvořili zastupitelé Kraje Vysočina.

První soutěžní den byly smíšené týmy, aby si studenti vyzkoušeli, jaké to je se sehrát a domluvit se, při poskytování první pomoci s lidmi, které vidí poprvé. Společně absolvovali tři stanoviště.

Druhý den už soutěžily týmy žáků z jednotlivých škol a byla pro ně připraveno 5 stanovišť, kde všichni předvedli skvělé výkony při záchraně lidského života.

Z našeho pohledu, jakož to studentů, kteří měli to štěstí se soutěže zúčasnit, je tato soutěž obrovským přínosem a zkušeností, díky které třeba jednou opravdu dokážeme zachránit lidský život. 

Obrovské díky patří všem, kteří přispěli k tomu, aby se opět tato akce mohla konat. Děkujeme organizátorům, figurantům, soutěžícím a také záchranářům, kteří hodnotili naše výkony. 

Za celou 2PSB Kateřina Šťávová a Barbora Matýsovátisk Tisknout   ↑ Nahoru